Julegavetips PDF Skriv ut E-post

Vi arrangerer guida rideturer gjennom hele året på våre islandshester. Hva med å gi den sporty tanta et gavekort på en ridetur hos oss? Eller den hesteglade broren? Dette er en julegave som kan passe de fleste, enten de har erfaring med hest eller ikke. Perfekt gave for de som har "alt"!

Turene som blir arrangert er av ulik lengde, og for ulikt nivå. Vi har mulighet til å arrangere rideturer omtrent hver lørdag gjennom hele året, i tillegg til hverdager i skoleferiene. Vi må ha minst 2 ryttere for å starte en tur, og alle turer blir lagt ut på nett slik at flere kan melde seg på. Det er også mulig å booke en tur for en mindre gruppe, mot tillegg i prisen. Se her for oversikten over oppsatte turer i framtiden.

Kanskje er vi så heldig å få snø i år også? Det er nydelig å tølte på skogsveiene i nysnø. En ridetur en solrik vårdag er også flott, det yrende dyrelivet våkner etter en roligere vinter og vi klatrer på skogsstiene tilrettelagt for hest. Rideturer i høstmørket har også sin sjarm. Når vinden uler, og en hører hestehovene klakke avgårde i tølt på lange grusveier. Husk bare å kle seg etter vær.

Islandshesten har 1-2 ekstra gangarter i forhold til andre hester. Dette er tølt og pass. Tølt er gangarten vi bruker på tur, og som er med på å gjøre islandshesten til en super turhest. Gangarten er uten svev, og dermed sitter rytteren helt i ro selv om farten øker.Pass blir brukt i konkurranser. Islandshesten er liten som en ponni, men sterk som en hest. Vi har likevel en vektbegrensning på 95 kg for rytterne.

Velkommen til ridetur hos oss, enten det blir som gave til deg selv eller noen andre!

For bestilling, kontakt oss her.